Oaks Prague - všestranně výjimečné

Oaks Prague - všestranně výjimečné

Exluzivní rezidence v privátním komunitním prostředí známém spíš ze Západu, concierge služby a špičkové golfové hřiště na dohled. S takovou vizí vzniká u Nebřenic nedaleko Prahy unikátní projekt Oaks Prague. Věrný svému názvu nabídne v příšeří dubů prémiovou scénu pro akivní život bez kompromisů a v přírodě.

Na začátku všeho stál na místě dnes vzdáleném půl hodiny jízdy z centra Prahy směrem na Brno malý zámek. Kolem něj vyrostla v minulých staletích vesnička Nebřenice, kde si zkraje 19. století koupili pozemky pánové z rodu Von Schüttelsberg. Ti zámek přestavěli v klasicistním stylu a okolo vybudovali anglický park s daňčí oborou. Stejnou eleganci, nicméně v moderním architektonickém podání, teď hodlá někdejší sídlo nebřenické šlechty poskytnout i budoucím rezidentům, tentokrát v rámci konceptu Oaks Prague.

Nekompromisní koncept

Rezidenční městečko vznikající na ploše 140 hektarů pod taktovkou společnosti Arendon, která je součástí globální skupiny Decimus Real Estate Limited, totiž vyniká hned několika směrech. Jedinečný je už samotný koncept luxusních rezidencí v počtu přibližně 430 jednotek, v nichž se snoubí moderní architektura rozmanitých stylů a dispozic s přírodními materiály typickými pro českou vesnici.

Příkladem budiž vily s výhledem na blízké golfové hřiště, obklopené nádhernými zahradami o rozloze 1500 až 5000 metrů čtverečních, které budou dokončeny v příštím roce. Stejným směrem bude orientován i komplex bytů, kde každá jednotka zaujme celé patro a vedle soukromého fitness centra nabídne i relaxační zónu a uzavřenou zahradu. Rozmanitostí dispozic oplývají rovněž byty v centru městečka s půdorysy 1+kk až 4+kk či mezonety s interiérovými krby, jejichž dokončení se plánuje do konce letošního roku. Stranou nezůstanou ani rodinné domy se soukromými zahradami a obytnou plochou nejméně 300 metrů čtverečních.

Kvalita uvnitř i vně

K sofistikovanému bydlení v Oaks Prague samozřejmě přispívají i kvalitní materiály, jako je kámen a dřevo, jimiž jsou obloženy fasády, titanzinkový plech na střechách, dvojité či trojité zasklení oken nebo dřevěné podlahy a podlahové topení v obývacích pokojích. Architekti přitom nezapomněli ani na moderní technologie pro chytrou domácnost a udržitelný životní styl.

To vše by ovšem k luxusnímu životu na vesnici samo o sobě nestačilo. Bydlení proto doplňují i služby concierge počítající se zajištěním úklidu a údržby, vyzvedáváním balíků a dovážek potravin. Samozřejmosté je čtyřiadvactihodinová ostraha areálu. Kromě toho rezidenti ocení i spoustu příležitostí pro aktivní životní styl, ať už v podobě tenisových kurtů či několika kilometrů stezek pro rekreační běhání, jízdu na kole i na koni.

Přidanou hodnotou projektu se v příštích měsících stane také pětihvězdičkový butikový hotel LivNordic. Jeho wellness a spa značky Six Senses nabídne zájemcům masáže, posilovnu či velký plavecký bazén, zatímco k byznys účelům poslouží konferenční centrum, restaurace, lounge bar či vinný sklípek.

Jediné hřiště PGA National v Česku

Počinem, jenž Oaks Prague posouvá do úrovně nejvyšší prestiže, je letos v létě otevřené osmnáctijamkové golfové hřiště PGA National Czech Republic. To je – a s ohledem na exkluzivitu licence také zůstane – jediným golfovým hřištěm PGA National v Česku. Splňuje nejvyšší standardy designu a kvality povrchu hřiště, ale také je na něm možné pořádat mezinárodní profesionální golfové turnaje. O jeho prestiži ostatně svědčí fakt, že je pod jeho návrhem podepsán Kyle Phillips, světoznámý architekt golfových hřišť a průkopník udržitelného designu. „Hřiště je situováno do nádherné české venkovské krajiny a využívá různých zákoutí a výhledů, díky kterým si hráči jeho charakter zapamatují,“ říká Philips, jenž si zakládá na osobitém stylu odvozeném z přirozených rysů krajiny a který již stihnul navrhnout hřiště na všech kontintech světa.

Čtyři z nich byla dokonce zařazena mezi top 100 golfových hřišť světa. Zda stejný osud potká i to v Nebřenicích, které disponuje pěti odpališti a parem 72, ukáže čas. Zájem mezi amatérskými i profesionálními golfisty si už nicméně získalo – od září 2019, kdy bylo neoficiálně zprovozněno prvních devět jamek, se na něm vystřídalo více než dva tisíce hráčů. A přestože je členství v klubu limitováno, mohou se zájemci zapsat na čekací listinu pro sezonu 2021 nebo si zarezervovat Tee Time na webu golfového klubu.

Všeho do času

S nadcházející sezónou se otevře i nová golfová klubovna přímo v útrobách zámku, jenž nyní prochází rekonstrukcí podle návrhu architektonického studia Chapman Taylor. Podle všeho bude velkolepá: součástí klubovny se stane elegantní lounge, moderní bar a restaurace s venkovními terasami, shop a golfový simulátor.

(Visited 460 times, 1 visits today)