Nejblíže k titulu má po třech kolech Czech Masters Belgičan Pieters

Nejblíže k titulu má po třech kolech Czech Masters Belgičan Pieters

Thomas Pieters. Zdroj: Relmost/Ladislav Adámek

Belgičan Thomas Pieters je po třech kolech lídrem turnaje D+D Real Czech Masters s dotací rovný milion euro. Sedmadvacetiletý Belgičan, který už ví, jak chutná na Albatrossu vítězství, protože tady slavil v roce 2017 svůj premiérový titul na European Tour, vede se skóre -16 o jedinou ránu před Španělem Adrim Arnausem. Hned za touto dvojicí se ale srovnala čtveřice hráčů ve složení Rikard Karlberg, Robert Karlsson, Hugo Leon a lídr po dvou kolech Edoardo Molinari. V neděli to tak bude ještě velká bitva.

Po první devítce to vypadalo, že si to mezi sebou o titul rozdají Pieters a Molinari, kteří spolu nastoupili v posledním flightu. Ital nasbíral tři birdie a už tradičně ani jednou nechyboval, sedmadvacetiletý Belgičan sice zapsal i jedno bogey, ale to bohatě vymazal pěti birdie a úchvatným eaglem na deváté jamce. Čtyři birdie nasázel v řadě na jamkách 4 až 7. Jenže na druhé devítce se jejich skórovací festival zadrhl. Molinari dokonce na čtrnácté jamce zahrál bogey, úplně první na turnaji.

Až na závěrečné osmnácté jamce Pieters přece jen zaskóroval a osamostatnil se na první příčce. Vítěz tří turnajů na European Tour – to první získal právě na Albatrossu v roce 2015 a zatím poslední o dva roky později na Made in Denmark – a účastník Ryder Cupu 2016 je tak blízko svému čtvrtému titulu a jako první by na Czech Masters zvítězil podruhé. I dnes dokazoval, že je vyhlášeným ranařem – ostatně průměrná délka jeho drivů v letošní sezoně evropské tour je 308 yardů.

„Klíčem na první devítce byla moje hra driverem. Trefoval jsem rovné a dlouhé rány a vytvářel si šance ke skórování. Tohle se mi povedlo i na deváté pětiparové jamce. Tam jsem přidal i perfektní ránu šestkou železem. Takhle blízko jsme se na dvě rány k jamce na pětiparu ještě nikdy nedostal,“ pochvaloval si Pieters.

„Na druhé devítce už to zdaleka nebylo ono, ale zůstával jsem trpělivý a dočkal se birdie na osmnáctce,“ dodal Belgičan, který také čas do času nezvládá své nervy. I to ostatně zažil na Albatrossu. Před dvěma roky totiž ve finálovém kole na čtyřparové osmičce zahrál osm ran, přestože byl druhou ranou na greenu. Šest puttů neunesl a vzteky zlomil putter. Zbývajících deset jamek pak musel putovat železy. Většinou tím, které měl zrovna po ruce. Tomu také odpovídal konečný výsledek. Kolo tehdy Pieters dohrál vysloveně z povinnosti. Letos to ale vypadá na zcela jiný příběh…

Edoardo Molinari. Zdroj: Relmost/Ladislav Adámek

O ránu za ním je překvapivě Španěl Arnaus, který k profesionálům přestoupil teprve v roce 2017 a vlastní dosud jediný titul – loni vyhrál finále Challenge Tour v Ománu. Čtyřiadvacetiletý golfista ale letos odehrál už dvacet podniků European Tour, zahrál si i US Open a The Open a jeho maximem je dělené druhé místo z Andalucia Masters, za což si také připsal dosud nejvyšší odměnu v kariéře 180 666 euro. „Cítil jsem se naprosto komfortně. Vypadá to, že mi tohle hřiště sedí. Byl jsem uvolněný, připravoval jsem si šance a také jsem je dokázal proměňovat,“ uvedl 24letý Španěl.

Zajímavá je i „společnost“ na děleném 3. místě. Chilan Hugo Leon se na třetí příčku posunul díky skvělému puttu na závěrečné osmnáctce, Molinari se na ní naopak propadl po jediném bogey na turnaji. Na titul mohou ale myslet i Švédové Karlberg a veterán Karlsson, který za necelé tři týdny oslaví už 50. narozeniny.

Harrington bez šance na přední umístění

Během své kariéry stále ještě 49letý seveřan vyhrál jedenáct turnajů evropské tour, byť ten poslední titul nese datum 2010. Bývalý vítěz evropského Order of Merit se na Albatrossu ale dostal do výborné formy, přestože se už pomalu připravuje na přestup na seniorské Champions Tour. „Padesátka je jen číslo. Jsem tady a chci hrát co nejlepší golf. Přes léto jsem tvrdě pracoval, cítím se velmi dobře a především hra železy se mi tady daří. Tak uvidíme, jak to bude vypadat na konci turnaje,“ poznamenal Karlsson.

Na turnaji, který se v sobotu hrál už bez českých hráčů, z nichž ani jeden ze třinácti ve hře neprošel cutem, a také bez hvězdných Ernieho Else a Leeho Westwooda, zůstal z trojice největších osobností v turnaji už jen Padraig Harrington. Vítěz tří majorů ale nic světoborného ve třetím kole nepředvedl – zahrál jednu ránu nad par a se skóre -2 mu patří až dělená 67. pozice.

(Visited 244 times, 1 visits today)