Golf pod štíty majestátních Dolomit

Golf pod štíty majestátních Dolomit

Zdroj: Azienda per il Turismo Val di Non

Velkolepé, vzrušující a  fascinující – tak lze třemi slovy charakterizovat golfové hřiště v Sarnonicu v italské provincii Trentino.  Potěší vás jak svojí výjimečností, tak i svou polohou v blízkosti rozeklaných skalních hřebenů.

Zdroj: Azienda per il Turismo Val di Non

Působivé golfové hřiště tvoří široký a dobře udržovaný terén. Obklopují jej zelené rostliny, hluboké, náročné bunkery a zrcadlící se vodní plochy. Osmnáct jamek rozptýlených v padesáti hektarovém areálu, na který hledí vzrostlé jehličnany, přináší velkou výzvu. Hřiště v Sarnonicu je považováno za jedno z nejnáročnějších pro profesionální hráče. Jejich úsilí však odměňuje nádherná krajina a hra připomíná panoramatickou show. Každá jamka totiž odkrývá kouzelné výhledy na horské vrcholy Dolomity Brenta, masív Maddalene, alpské vesnice a zvonice.

Trénink pro amatéry

Přestože je hrací plochá technicky obtížná, dává šanci také méně zkušeným hráčům. Klub organizuje lekce a kurzy pro jednotlivce a skupiny. Všichni golfisté v něm rovněž najdou dobré zázemí – restauraci Club House, obchod se specializací na golfové vybavení a penzion „bed & breakfast“. Navíc nadmořská výška devět set osmdesát metrů nad mořem slibuje příjemné klima, a to i v parném létě.

Stáhněte si zdarma mobilní aplikaci pro chytré telefony (IPhone, Android) „Trentino Golf App.“ Poskytne vám aktuální informace o událostech, turnajích a akcí golfových klubů v provincii Trentino.

Ovocná turistika

Toto parádní hřiště leží v údolí Val di Non, které je proslulé svými nekonečnými jabloňovými sady. Území tvoří největší souvislou pěstitelskou oblast jabloní v Evropě  a ovoce se rodí až ve výšce tisíc dvě stě metrů nad mořem. Do jabloňových sadů se vyplatí zavítat zejména na jaře v období květů, kdy růžovobílá poupata nádherně kontrastují se zamlženými kopci a majestátními středověkými sídly.

Zdroj: Azienda per il Turismo Val di Non
Zdroj: Azienda per il Turismo Val di Non
navigate_before
navigate_next

Po cyklostezkách a turistických trasách se dostanete i na dva úchvatné hrady. Valer drží ve svém vlastnictví rod Spaurů šest set padesát let. Osmdesáti pokojové sídlo se pyšní patnácti ložnicemi, čtrnácti koupelnami, pěti kuchyněmi, hodovní síní, knihovnou, dvěma kaplemi, osmibokou věží, vinným sklepem a bazénem. Ulrico hrabě ze Spauru, ukazuje svůj hrad rovněž veřejnosti a prohlédnout si ho lze zhruba jednou za měsíc v rámci speciální cesty hradním vlakem Il Trenino (jezdí z Trenta).

Oproti tomu Thun je otevřený veřejnosti pravidelně. Obrovský hrad s fortifikací nepostrádá uvnitř eleganci, pohodlí a klidně by mohl sloužit jako letní byt.

Mezi speciality hradu Thun patří od roku 1921 i produkce vlastních medů. Vyrábí jich třináct druhů a za ochutnání určitě stojí koriandrový, kaštanový či jablečný.

 Text: Pavla Apostolaki

(Visited 112 times, 1 visits today)