Hlavní město Rakouska je pro golf jak stvořené. Panuje v něm mírné klima, zdobí jej zvlněná krajina a tok širokého Dunaje. Navíc se na řadu golfových hřišť dostanete rychle a pohodlně městskou hromadnou dopravou. Během dne si tak můžete zvýšit svůj handicap, navštívit netradiční plovárny nebo ochutnat gastronomické speciality.
Po byznysu na golf
Na bývalém panství císařovny Marie Terezie vytvořili přední golfoví architekti Hans-Georg Erhardt a Kurt Rossknecht parádní hrací plochu. Golf Club Vienna – Süßenbrunn najdete na severovýchodním cípu Vídně a cesta z centra autem trvá pouhou čtvrthodinku. Osmnácti jamkové hřiště (PAR 72) poskytne potěšení ze hry jak začátečníkům, tak i pokročilým amatérům, kteří pro zdokonalení jistě ocení driving range, pitching zónu, chitting a putting.
Guten Morgen ⛳
Zveřejnil(a) City & Country Golfclub Wienerberg dne Středa 4. dubna 2018
Odpaly se zpěvem ptáků
Během třiceti minut se metrem nebo autobusem dostanete ze středu města na golfové hřiště na Wienerbergu, které vám přinese náročnou, velkou výzvu a jedinečný zážitek. Devět jamek leží v mírném kopcovitém terénu Vídeňského lesa, kde ujdete pět tisíc sedm set padesát metrů. Na čerstvém vzduchu budete poslouchat zvuky přírody a přitom zlepšovat svůj handicap.
Většina golfových klubů ve Vídni bude po vás vyžadovat členství. Nicméně otevírají svá hřiště i volně příchozím. Proto se informujte předem na podmínky a rezervaci termínu.
Zábava v lunaparku
Golfový klub Vídeň – Freudenau naleznete přímo uprostřed Prátru. Osmnácti jamkové hřiště, k němuž náleží cvičné louky, greeny a bunker pro intenzivní výcvik odpalů, patří ke slavnému areálu. Ovšem Prátr nejsou jen kolotoče a horské dráhy. V jednom z nejhezčích městských parků světa pulzuje příroda naplno. Tepnou zeleného Prátru je čtyři a půl kilometru dlouhá Hlavní alej, kterou lemuje na dva a půl tisíce stromů. Chcete-li tuto nádhernou promenádu poznat, půjčte si kolo, stopněte cyklorikšu nebo nasedněte do vláčku. Odjíždí od velkého ruského kola a doveze vás až ke stadionu Ernsta Happela.
Odpočinek ve vodní hlubině
Až se nabažíte pobytu na greenech, zajděte za relaxací k zámku Schönbrunn. Poblíž letní rezidence habsburských panovníků je pod košatými stromy ukrytý oku lahodící bazén. Sloužil císařské rodině a své první plavecké kurzy zde absolvoval i František Josef I. Od roku 1975 začala využívat plovárnu veřejnost. Od té doby patří dva bazény s terasami na opalování mezi hity letní vídeňské sezóny, kde vás pobyt ve vodě osvěží až do desáté večer.
Pokud vás v metropoli s 1,8 miliony obyvatel přepadne psí počasí, využijte krytý bazén Amalienbad. Lázně u stanice metra Reumannplatz jsou architektonickým skvostem. Zdobí je tribuny, šatny, skleněné střechy, schodiště, to vše ve stylu art deco. Historickou atmosféru tak ucítíte při každém plaveckém tempu a společně se sportem získáte také umělecký zážitek.
Koncert pro chuťové buňky
Spálené kalorie lehce doplníte vyhlášeným vídeňským řízkem, který ve městě na Dunaji pro jeho velikost přezdívají sloní ucho. Ty nejlepší kousky podávají v restauraci Plachutta a přidávají k nim i bramborový salát pokapaný dýňovým olejem. Tenký a značně velký plátek telecího obalený v trojobalu z mouky, rozšlehaného vejce a strouhanky je v Rakousku dokonce chráněný zákonem. V gastronomických zařízeních nesmí být pod tímto názvem nabízeno nic jiného (ani vepřový řízek), jinak hrozí majitelům pokuta.
Pokud jste však na sladké, rozhodně zavítejte do hotelu prezidentů, císařů, králů a šáhů, do Hotelu Imperial. Ve zdejší kavárně vám nabídnout slavný dort, jež dostal jméno na počest císaře Františka Josefa I. – Imperial Torte. Sladký „čtvereček“ ochutnáte ve třech variantách – Original, Černý pomeranč a Mozartova edice. Všechny druhy cukráři vyrábějí ručně, výhradně z přírodních surovin. Recept přísně střeží, nicméně hned v prvním soustu rozeznáte čokoládu, mandle, marcipán a kakaový krém. Díky speciálnímu složení zůstává dort v chladničce čerstvý dva měsíce! Proto si jej lidé zakupují domů nebo jako dárek ukrytý v papírových krabičkách s voskovou pečetí či v boxech z borového dřeva.
Text: Pavla Apostolaki