Vítejte na nejtěžších golfových hřištích světa - 2. díl

Vítejte na nejtěžších golfových hřištích světa - 2. díl

Zdroj: www.charlestongolfguide.com

Pokud si myslíte, že zažít při golfu nějaký adrenalin je prakticky nemožné, vyvedeme vás z omylu. Pravda, chce to jednu jistou podmínku – zahrát si na některém z golfových hřišť, které se řadí do skupiny těch, o nichž se hovoří jako o nejtěžších hřištích světa. Věřte, nebo ne, je jich více než dost. Pokusili jsem se vybrat právě ta, která mezi nejobtížnější rozhodně patří.

The Ocean Course (Kiawah Island, Jižní Karolína, USA)

Tohle hřiště navrhl proslulý Pete Dye a nechybí mu nic z toho, čím jsou hřiště vytvořená tímto architektem typická. A protože jeho hřiště jsou především nadmíru obtížná a trýznivá, přezdívá se Dyeovi také Markýz de Sade. Proč? Na hřišti Ocean Course najdete odpovědi.

Linksové hřiště dlouhé 7900 yardů z profesionálních odpališť na břehu oceánu v Kiawah Island má vše, co k linksu patří, ale přesto je poněkud jiné, než ty klasické ve Skotsku. Fairwaye nejsou tak tvrdé a rychlé, ale kombinace měkčích fairwayí, písečných dun, hustých travin, hlubokých hrncových bunkerů a superrychlých a tvarovaných greenů dokáže proměnit v trosky očekávání a ambice i těch největších golfových hvězd.

Ostatně, při Ryder Cupu 1991 tady vyhrávali jamky s double bogey i takoví hráči jako Steve Ballesteros, Nick Faldo, Fred Couples, či Payne Stewart.

Summer golf returns

Mats are off…summer golf is back at CGL!

Zveřejnil(a) Carnoustie Golf Links dne Sobota 31. března 2018

Carnoustie Golf Links (Dundee, Skotsko)

Skotské pobřeží Severního moře je samo o sobě nehostinné a brutální. Když na tomhle místě postavíte golfové hřiště, je jasné, že to nebude žádný med. To je přesně případ Carnoustie Golf Links, hřiště, které donutilo k pláči i velké chlapy. Třeba Sergia Garciu v roce 1999, když při Open Championship skončil z celého hráčského pole až poslední.

Hřiště s parem 71 a dlouhé 7421 yardů má vše, co pravý skotský links má mít. Vlastně ještě navíc, co z něho dělá onu strašidelnou a brutální zkoušku. Hluboké hrncové bunkery, neustálý vítr jsou největšími strašáky. Tohle hřiště má ještě jednu specialitu – maximálně dvě jamky vedou stejným směrem, takže musíte neustále měnit strategii hry v závislosti na větru a tom, co vás na jamce čeká.

Ostatně, hřiště se zásluhou své obtížnosti dostalo i do příruček, a to jako tzv. efekt Carnoustie. Co tento termín znamená? Psychický šok při kolizi s realitou pro ty, jejichž očekávání jsou založena na falešných předpokladech. V každém případě, vyrazíte-li do Skotska na golf, tohle hřiště by na vašem seznamu nemělo chybět.

(Visited 312 times, 1 visits today)